پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت روستای عربی. لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
نظر مردم روستا در مورد معدن محمدی(3)
نوشته شده در پنجشنبه 22 شهریور 1397
ساعت : 11:54 ب.ظ
نویسنده : آقای لطیفی نیا
نظر کارشناسی یکی از مردم روستا
همه دیگه باید تا الان متوجه شده باشند كه شوراهای الان و قبلی هیچ سواد و تجربه ای برای مدیرت نداشتن و ندارن و كسی كه توانایی انجام كار نداره نباید میومده شورا بشه كه الان كاسه چه كنم چه كنم دست بگیره.
شورای قبلی حداقل ی باجی گرفته بعد امضا كرده اونم به شرط اینكه 20درصد درامد صرف روستا بشه. ولی شورای الان داره بر اساس بی تجربگی كار میكنه و4هكتار مفت مفت كارخانه اهك از دست ولات در میاره میبره.
1-مرتع دارانی كه امضا كرده اند پروانه مرتع داری دارند و هر ساله هزینه تمدید پروانه را می پردازند و اگر امضا كرده اند مراتع خودشان را واگذار كرده اند و به كسی مربوط نمی شود.دوستی كه نظر دادی اسم افراد و شوراهایی كه امضا كردند رو داخل كانال بنویسد اینو بدون وقتی از این قوانین سر در نمیاری بهتره چیزی نگی وهیچ كس حق اظهار نظر در مورد اموال شخصی كسی را نداردكه میگی مرتع دارا حذف شود.در ضمن چنانچه مراتعشان را واگذار نمیكردند دولت به صورت یكطرفه(به گفته خود شوراهای الان) مراتعشان را به معدندار واگذار می نمود و پول ناچیزی به حساب مرتعداران واریز میكرد.پس بهترین كار این بوده كه خود مرتع داران پول از معدنداران می گرفتند.
2-این مراتع كه دارای پروانه می باشد مراتع عمومی روستا نبوده و مراتعی است كه سال ها قبل به صورت تقلبی و زرنگی بعضی ها برای اهالی روستا با اینكه دام هایشان خیلی ناچیز بوده گرفته شده است و صاحب اصلی مراتع كه دارای پروانه می باشد دولت است و هر وقت كه صلاح ببیند می تواند تغییر كاربری بدهد واز مرتع دار بگیرد.ولی متاسفانه بعضی مرتع داران(مراتعی كه مجانی از دولت برایشان غنیمت گرفته بودند) به دلیل نیاز مالی و بدون مشورت مراتعشان را واگذار كرده اند.
3-چندین بار در این سالها اقدامات خوبی جهت تعطیل كردن این معادن صورت گرفته كه متاسفانه به دلایل( 1-كمك این معادن به مسجد -حسینه-امامزاده-برنامه های مختلف روستا -كمك به نیازمندان-2-اشتغال بیش از 500نفر اهالی روستا از زمان تاسیس تاكنون-بیمه كردن ده ها نفر اهالی روستا)و دلایل دیگری كه مانع از تعطیلی این معادن شده است را نمی توان منكر شد.
4-بهتر بود شوراهای قبلی نیز در این جلسه به هر طریقی كه بوده شركت داده می شدند تا به نتیجه برسند.پس معلوم می شود كه این شوراها توان مدیریتی نداشته و نمی توانند تعامل برقرار كنند ونتیجه ایی حاصل نمیشود.
5-لازم است بدانیم كه برای پروانه معدنكاری نیازی به نامه و امضا شورا نیست وطبق مجوز صنایع معادن می تواند كار كند.ضمنا امضایی كه شورا برای معدن فوق كرده فقط بر اساس سوء استفاده از تصدی شورا بوده و پول هنگفتی به عنوان باج از این بنده خدا گرفته شده است ودر قبال این امضاتعهد از ایشان گرفته شده كه20درصد از درامدش را به روستا بدهد.نامه شورا نیز هیچ تعهدی برای ایجاد معدن نمی تواند بكند یعنی نامه شرط لازم و كافی نمیباشد و به خودی خود باطل است.
6-دوستی كه گفتین این مجوزها قابل ابطال است صحیح فرموده اید ولی دلیل ابطال ان را نمی توان منوط به مجوز بهداشت دانست.این ها محدوده هایی است كه اكتشاف شده و متولی واگذاری محدوده اكتشافی منابع طبیعی و متولی بهره برداری از ان صنایع معادن میباشد ونه اشخاص-حال كه پروانه اكتشاف و بهره داری صادر گردیده و هزینه های زیادی از طرف معدنكار برای پروانه بهره برداری صورت گرفته دولت به راحتی كناره گیری نمیكند كه هزینه های بهره برداری متضرر شده برای ابطال پروانه به معدنكار بدهد.اگر قبل از صدور پروانه بهرداری اقدام جهت ابطال صورت گیرد به دلیل اینكه هزینه از طرف معدنكار صورت نگرفته به راحتی قابل ابطال میباشد.
ضمنا باید به عرض برسانم كه صدور پروانه بهره برداری معدن فوق در زمان شوراهای فعلی صورت گرفته و شوراها اذعان داشته اند كه ایشان به دلیل ترس از ما نمی اید كار كند و از همه جا بی خبر نمی دانستند كه ایشان پروانه نداشته و دنبال صدور پروانه بهره برداری بوده كه كار نمیكرده. و شوراها به جای اینكه مانع از صدور پروانه بهره برداری باشند به دنبال فتنه گری و خاله بازی بودند.

حرف زیاده و باحرفم چیزی پیش نمیره اینا هم فقط جهت اطلاع گفتم-برای یك جهان با جمعیت چند میلیارد نفری فقط یك كشور انگلیس چند ده ملیون نفری بس است.برای روستای ما با بیش از هزار نفر جمعیت چندتا فتنه گر كافیست....
و در اخر تنها میتوان گفت اگر كاری می خواهد پیش برود دراین مساله فقط فقط و فقط بر اساس غیرت است ولا غیر-غیرت كجا و ولات ما كجا.......

:: برچسب‌ها: معدن محمدی , نظر مردم , معادن , شورای اسلامی , اظهار نظر ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
unknown پنجشنبه 29 آذر 1397 12:13 ب.ظ
با سلام- منم با نظر دوستمون که نظر کارشناسی داده موافقم، خاله زنک بازی و فتنه گری دومار از روستا درآورده- البته نفهمیدن قانون و نفهم بودن مسیولین روستا هم یک طرف قضیه است که بر کسی پوشیده نیست و سخن بعدی هم کنار زدن افراد با تجربه و اصیل روستا- از انگلیس حرف زدید در انگلستان فقط افراد با اصالت حق اظهار نظر دارند ولا غیر... والسلام
جمعه 23 شهریور 1397 08:21 ق.ظ
بسیار دقیق و زیبا نظر دادن ولی اخرش كه نوشتی مردم غیرت ندارن اشتباه نوشتی هم ولاتی عزیز چون ما همه اهالی یك ولاتیم و اگه بعضیا اعتراض ندارن چون دارن اونجا كار میكنن نون زن بچه میدن و اگه خودت جای دیگه درامد داری قضاوت نكن.
دهیار و شورا كه خودشون مشكل مالی ندارن شوراها هر سه تاشون كارمندن حقوق بگیر دهیارم حقوق بگیره مشكل مالی ندارن بیمشونم رد میشه فقط دارین اذیت میكنین حقوقتونم از جیب بیت الماله.
بجای این حرفا به فكر این باشین كارگاهی كاری راه بندازین چندتا برن سر كار نه اینكه نون كسی قطع كنین.این معدنا هم هیچ ضرری نداره گردو خاكش باد میبره جنوب ولات.اگه شوراها میخان كاری كنن خواهشا این مرغداریا رو جمع كنن بو گندش هزارتا مریضی میاره مخصوصا مرغداری شمال ولات كه بوش مستقیم میاد تو ولات
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic