پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت روستای عربی. لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
ساعت : 03:24 ب.ظ
نویسنده : آقای لطیفی نیا

انتخابات شورای روستای عربی باشوروحال وصف ناپذیرمردم در ۲۹ اردیبهشت برگزار شد، هشت نفر خودرادرمعرض انتخاب مردم قرار دادندو مردم روستا به سه نفرازاین افراد اعتمادکرده وبه عنوان شوراانتخاب کردند.حال نوبت این افراد هست که جواب اعتماد مردم بدهند.اینجاقصد داریم چندتذکر وپیشنهادبه شوراهای منتخب مردم داشته باشیم:

۱_تکلیفشان را با خود همین ابتدای کار مشخص کنند با چه نیت وهدفی وارد شورا شدند،اگر نیتشان خالصانه برای خداوندوخدمت برای مردم باشدپس این یک توفیق الهی است که نصیب آنها شده وبایدقدر دانست و برای هدفشان تلاش کنند،درغیر این صورت بایددربرابرخداوند فردا جوابگوباشندواین را همیشه درنظرداشته باشند خداوند ازحق مردم نمی گذرد.

_اعضای شورای روستاناظربردهیارهستندو دهیاررا آنهاانتخاب می کنند،مردم روستا انتظار دارنداعضای شورا بر دهیار نظارت وتسلط کافی داشته وازبودجه وهزینه های دهیاری اطلاع کامل داشته باشندوآن را براساس اولویت بندی برای روستا هزینه کرده ودرپایان هرسال آن را برای مردم تشریع کنند.

۳_ارتباطشان با مردم تداوم بخشند،حرف مردم رابشنوند ومردم احساس کنندگوش شنوایی وجود دارد،وحدت وهمدلی میان مردم وشوراودهیار به وجود آید برای حل مشکلات روستا،البته این را نباید فراموش کرد این ارتباط باید دوطرفه باشدومردم هم باید همکاری کنندو مطالبات به حقشان راازشوراخواسته وپیگیری کنند.

۴_در ابتدای کار،مشکلات وآسیب های روستا شناسایی وبا مردم مشورت وبرای حل آن تصمیم نهایی گرفته وتسریع در کار دهند.

۵_اعضای شورای روستا برای اینکه در یک محیط کوچک باهم زندگی می کنندومردم همدیگر رامی شناسند بایدرودربایستی را کنار گذاشته وآن چیزی که به نفع مردم وروستا است انجام دهند، اشخاص یا دهیار قصد تخلف یا سواستفاده داشته باشندباید با آنها قاطع برخورد شودواین را درنظر داشته باشید شمانماینده وامانتدارهمه مردم هستید.

۶_نمونه ای از مشکلات روستا که مردم با آن درگیرند رابیان می کنیم امیدوارم شوراودهیارآن رادراولویت کاری خود قراردهند: 

الف) آنتن ندادن تلفن همراه است که معضلی برای مردم روستا شده که بیشتر نقاط روستاآنتن دهی به صفر می رسدامیدواریم این مشکل با عزم واراده شورا ودهیار حل شود.

ب) گرفتن عوارض از شرکتهای اطراف روستابرای عمران و آبادی،که جز آلودگی هواوضرر به کشاورزی دیگر سودی نداشته‌است.البته مجوزدادن به این شرکتها خودش جای بسی سوال دارد،چرا هنگام مجوز به این شرکتهامنافع روستا در نظر گرفته نشده است؟!

ج) وضعیت نامناسب آسفالت خیابانهاوکوچه های روستا ،کمبودفضای سبزونبود پارک خوب،نبود روشنایی درورودی همه خیابانهای روستا، بی نظمی درجمع آوری زبالها وتعیین نکردن روزهای خاص برای جمع آوری زباله، حمایت بیشتر اعضای شورا ودهیار دربحث مسائل فرهنگی ومراسمات مذهبی مسجد وکانون روستا و…..

ودرپایان قسمتی از بیانات مقام معظم رهبری که درجمع اعضای شورای روستا وشهردر سالهای گذشته ایراد شده  قراردادیم که انشاالله اعضای شورای روستا ودهیاری مورد توجه کار خودشان قرار دهند؛ 

   ۱_خدمت به مردم با روحیه‌ی بسیجی:
باید با روحیه‌ای‌ بسیجی‌ یعنی‌ با «احساس‌ تکلیف‌، بدون‌ توقع ،فداکارانه‌، بدون‌ خودنمایی‌ و برای‌ رضای‌ خدا» کار کرد و حتی‌ یک‌ روز را برای‌ خدمت‌ به‌ مردم‌ از دست‌ نداد. ۱۳۸۱/۱۲/۱۹
۲- ارتباط دائمی با مردم:
از آنجا که شوراها از مظاهر مشارکت مردمی و برای تسهیل امور مردم است، اعضاء محترم ارتباط دائمی خود با مردم و حضور در میان آنان و اطلاع از مشکلات آنان را وظیفه‌ی مستمر خود بدانند و دسترسی مردم را به خود، آسان سازند. ۱۳۷۸/۰۲/۰۸.    

      ۳_گزنیش و نظارت بر شهرداران و دهیاران:
این شرط، به ویژه در گزینش شهرداران و دهیاران، اهمیت می یابد. ملاک این گزینش، باید امانت و دینداری، کفایت و کارآمدی،نجابت و حسن سلوک با مردم باشد.۱۳۸۶/۰۲/۰۸
در نظارت و حسابرسی از کار شهردار و دهیار نیز، شورا باید عینا همین امر مهم را در برابر چشم داشته باشد و جز تکلیف بزرگ الهی خود، چیزی را در نظر نگیرد. ۱۳۸۶/۰۲/۰۸.            

   ۴_تسهیل و تسریع کار مردم:
در مراجعات مردمی باید تسهیل و تسریع کار مردم، تکریم آنان و اعتماد سازی به عنوان چهار شاخص مهم مورد توجه جدی باشد. ۱۳۸۴/۱۲/۱۳

اصغر لطیفی


:: برچسب‌ها: اصغر لطیفی , روستای عربی , شوراء , عربی , متن زیبا , متن زیبای روستا , متنی زیبا در مورد شورا ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic