پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت روستای عربی. لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
همراه با کاروان پیاده اربعین روستای عربی(1)
نوشته شده در یکشنبه 1 آذر 1394
ساعت : 02:31 ب.ظ
نویسنده : آقای لطیفی نیا

تعدادی از برادران و خواهران روستا جهت  اربعین امام حسین ع راهی نجف و کربلا شدند و توفیق شرکت در این عبادت بزرگ نصیبشان گردید ما بر آن شدیم که تصاویر حضور این عزیزان را در این حرکت عظیم به تصویر بکشیم امیدواریم که تصاویر ارسالی از کشور عراق به موقع به دستمان برسد و ما نیز آن را در اختیار شما قرار دهیم این عزیزان روز شنبه 30 آبان ماه از ورودی شلمچه وارد خاک عراق شدند و عصر همان روز به نجف رسیدند در حال حاضر تنها تصویر دریافتی از آنجا این است که این زائرین در زیارتگاه اثیب یمانی واقع در نجف هستند انشالله هر موقع تصاویر جدیدی به دستمان رسید آن را انتشار خواهیم دارد


لطفا نظر خود را بنویسید


[]

اطلاعاتی در مورد مرقد اثیب یمانی
در گذشته منطقه "صفا" مکانی بوده برای استراحت کاروان ها. گفته می شود حضرت علی (ع) وقتی برای زیارت وادی السلام از کوفه به نجف می آمدند در منطقه صفا توقف می کردند و به راز و نیاز می پرداختند. ظاهرا این محل چون محل زیارت حضرت موسی بوده است، حضرت علی (ع) آن را به عنوان جایگاه نیایش خود انتخاب کرده بودند. اکنون در این محل بنایی ساخته شده است (در حال ساخت است) که با تکمیل صحن حضرت زهرا (س) در قسمت غربی حرم امیرالمومنین (ع)، این بنا به عنوان نقطه انتهایی صحن حضرت زهرا (س) و جزئی از حرم حضرت علی (ع) می شود.

این مکان علاوه بر اینکه محل نیایش های حضرت علی(ع) بوده است، مرقد "اثیب یمانی" یکی از یاران نزدیک امیرالمومنین (ع) و از بزرگان و ثروتمندان یمن نیز می باشد. "یمانی" در ایام خلافت حضرت علی(ع) به کوفه آمد و امام به او دعایی آموخت که به عنوان دعای یمانی معروف است و برای پیروزی و غلبه بر دشمنان استفاده می شود. پیکر یمانی به دست حضرت علی (ع) در این مکان به خاک سپرده شده است.

نقل کرده اند که روزی حضرت علی (ع) در حالیکه در این منطقه نشسته بودند فردی به همراه شتری که جنازه ای روی آن قرار داشته است به این منطقه می رسند. حضرت از او می پرسند: از کجا می آیی و این جنازه کیست؟
آن فرد جواب می دهد: از یمن می آیم و این جنازه پدرم است که طبق وصیت او آورده ام تا در این سرزمین دفنش کنم.
حضرت می پرسند: وصیت او چه بوده است؟
فرد جواب می دهد: پدرم وصیت کرده است که مرا به سرزمین نجف برده و در آنجا دفن کن زیرا مردی در آن جا مدفون خواهد شد که اگر تمام بندگان را در روز قیامت شفاعت کند، شفاعتش پذیرفته می شود.
حضرت می پرسند: آیا می دانی آن مرد کیست؟
آن فرد جواب می دهد: خیر
حضرت می گویند: به خدا سوگند آن مرد من هستم و این سخن را سه بار تکرار می کنند و سپس آن جنازه را در این محل به خاک می سپارند.

دقیقا در کنار مقام صافی صفا، مقام امام زین العابدین (ع) قرار دارد که محل توقف و راز و نیاز امام سجاد (ع) در زمان هایی بوده است که برای زیارت حضرت علی (ع) به نجف می آمدند. امام باقر (ع) نقل می کنند که امام سجاد (ع) محلی را در نزدیکی حرم حضرت علی (ع) و خارج از آن برای نماز و عبادت انتخاب کرده بودند که از ازدحام مردم در این زمان ها دوری کنند و دیگران متوجه زیارت ایشان نشوند.

:: برچسب‌ها: اربعین-مرقد , نجف , کربلا , پیاده روی , روستای عربی , عربی ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ع استادی یکشنبه 1 آذر 1394 09:29 ب.ظ
یا حسین .... ایشالله زیارتشون قبول باشه و بسلامت به آغوش خانواده برگردن .
آقای لطیفی نیا پاسخ داد:
انشالله ما هم امیدواریم به سلامتی باشه
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic